Misjonarze Archidiecezji Warmińskiej

Ks. Zdzisław Nurczyk

011

Kraj misyjny: Brazylia

Życiorys:
Urodził się w Piszu, w parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Święcenia kapłańskie przyjął w 1982 r. w Zgromadzeniu Misjonarzy Świętej Rodziny. W 1989 r. został inkardynowany do Diecezji Warmińskiej. Pracował w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Bartoszycach. W 1990 r. wyjechał na misje do Brazylii, jest misjonarzem - fideidonistą. W latach 1990-2002 posługiwał w Diecezji Juiz de Fora, a od 2002 r. w diecezji Caraguatatuba, znajdującej się w stanie Sao Paulo. Był proboszczem parafii pw. N. S. de Fatima w miejscowości Ubatuba w Brazylii. Obecnie posługuje w diecezji Ournhos w parafii Ocaucu - położonej na granicy dwóch stanów Sao Paulo i Parana. Teren parafii zamieszkuje ponad 4 tys. ludzi. Oprócz kościoła parafialnego w Ocauco jest jeszcze 11 kaplic dojazdowych. Tylko do jednej z nich jest asfalt – podkreśla misjonarz. Średnio w ciągu miesiąca trzeba pokonać samochodem około 1250 km.


Ks. Jacek Kryszk

kryszk1

Kraj misyjny: Brazylia

Życiorys:
Urodził się w 1970 roku w Olsztynie. Pochodzi z parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka. W 1990 roku ukończył Technikum Kolejowe w Olsztynie. Potem wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej "Hosianum" w Olsztynie. Świecenia kapłańskie otrzymał w 1996 roku. Następnie rozpoczął pracę, jako wikariusz, w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Pracował tam przez 5 lat. W 2001 roku rozpoczął roczny kurs przygotowawczy w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. W lutym 2003 roku wyjechał do pracy w Brazylii. Na początku swego pobytu na misjach pracował na wybrzeżu Brazylii, w diecezji Caraguatatuba. Następnie od 2004 roku posługiwał w centralnej części kraju, w stanie Goias, w diecezji Formosa. Obecnie jest administratorem dużej parafii Santa Rosa de Goias w diecezji Anapolis. Parafia jest rozległa posiada wiele kaplic dojazdowych. Ksiądz Jacek kontynuuje także budowę centralnego kościoła i centrum pastoralnego.


Anna Bieniek

Anna Bieniek mp

Kraj misyjny: Tanzania

Życiorys:
Misjonarka Świecka w Tanzanii - misja Bugisi

Wiek: 26 lat, ur. 20.03.1989 r.

Pochodzenie: Kętrzyn
Wykształcenie: magister psychologii od czerwca 2013 r. (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)

Wyjazd dwuletni z ramienia Stowarzyszenia Misji Afrykańskich we współpracy z Dziełem Misyjnym Archidiecezji Warmińskiej

Placówka: misja Stowarzyszenia Misji Afrykańskich w miejscowości Bugisi.

Zadania: praca z młodzieżą szkół średnich z terenu Misji Bugisi zrzeszonych z Tanzania Young Catholic Students, koordynowanie projektu „Duchowa Adopcja Dziecka w Afryce”, promocja równości płci i awansu społecznego kobiet.

 Blog: https://bugisiwidzianeprzezszybke.wordpress.com/

Strona SMA: http://www.sma.pl/pl

W czasie pobytu możliwe jest wsparcie finansowe pracy Misjonarki, przelewy z dopiskiem „Misjonarka Świecka SMA Misja Bugisi Tanzania” proszę kierować na konto Stowarzyszenia Misji Afrykańskich – Centrum Charytatywno - Wolontariackiego SOLIDARNI. 

 Dane do przelewu:

"CChW SOLIDARNI"
Borzęcin Duży ul. Warszawska 826
05-083 Zaborów

BANK PEKAO S.A. XIII O/ W-wa 63 1240 2034 1111 0010 0487 0248 (PLN)


Wpłaty proszę kierować na konto:
06 8857 0002 3012 0164 5799 0019

Tytuł wpłaty: "Misje - na pomoc misjonarzom"

Naszych dobrodziejów wspieramy serdeczną modlitwą i Ofiarą Mszy św. - szczególnie w każdą II-gą Sobotę miesiąca!

Możesz podać swoje dane osobowe, aby stworzyć druk wpłaty. Po utworzeniu druku możesz go wydrukować i wpłacić wybraną kwotę na poczcie lub w dowolnym banku.

Jeśli nie wypełnisz danych zawsze możesz wpisać je ręcznie.