"Warmia i Mazury pomagają Aleppo"

Syria od sześciu lat jest pogrążona w wojennym konflikcie. Walki pochłonęły ponad 400 tys. ofiar, w większości cywilów. W ostatnich dniach w prowincji Idlib w ataku z użyciem broni chemicznej zginęło co najmniej 78 cywilów, w tym kobiety i dzieci. Przez konflikt ponad milion osób zostało zmuszonych do ucieczki. Uciekają do miast, w których mogą znaleźć pomoc humanitarną.

7 kwietnia w Olsztynie odbyła się konferencja "Warmia i Mazury pomagają Aleppo". Konferencja prasowa zorganizowana przez Dzieło Misyjne Archidiecezji Warmińskiej i Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie - miała na celu przekazanie informacji - w jaki sposób można przekazywać skutecznie pomoc dla mieszkańców pogrążonej w wojnie Syrii.


 

 

 

Relacja TVP3Olsztyn: https://olsztyn.tvp.pl/29847832/trwa-dramat-syryjczykow-mieszkancy-regionu-moga-pomoc

Relacja PolskieRadioOlsztyn: https://ro.com.pl/abp-gorzynski-okazmy-swe-czlowieczenstwo-przekazujac-pomoc-do-syrii/01330356

Relacja Posłańca Warmińskiego: http://olsztyn.gosc.pl/doc/3802022.Bardzo-potrzebujemy-pomocy

Relacja DziennikGazetaPrawna: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1033643,abp-gorzynski-okazmy-swe-czlowieczenstwo-przekazujac-pomoc-do-syrii.html

FOTO-relacja z Konferencji: http://parafiawaplewo.pl/galeria/album/61

Wpłaty proszę kierować na konto:
06 8857 0002 3012 0164 5799 0019

Tytuł wpłaty: "Misje - na pomoc misjonarzom"

Naszych dobrodziejów wspieramy serdeczną modlitwą i Ofiarą Mszy św. - szczególnie w każdą II-gą Sobotę miesiąca!

Możesz podać swoje dane osobowe, aby stworzyć druk wpłaty. Po utworzeniu druku możesz go wydrukować i wpłacić wybraną kwotę na poczcie lub w dowolnym banku.

Jeśli nie wypełnisz danych zawsze możesz wpisać je ręcznie.