Misja - coraz bardziej i bardziej zielona

Pozdrowienia z Bugisi, misji, która jest coraz bardziej i bardziej zielona - deszcze przyszły nagle i z siłą. Nasz misyjny ogródek cały wysiany kukurydą, fasolą, szpinakiem. Wszędzie wokół widać ludzi pracujących w polu. W tym roku mają szansę mieć dobre zbiory, w tym roku nie będzie głodu, wszyscy się cieszymy. I ja polubiłam deszcz, już nie narzekam, że fryzura mi zmokła. Nie ma życia bez wody... Młodzież właśnie ma wakacje, a ja - więcej pracy, ponieważ teraz właśnie przychodzą częściej do misji. Pomagają przy domu, uczą się w naszej misyjnej maleńkiej bibliotece, zwierzają się ze swoich problemów. Nawet gdybym chciała, to nigdy nie byłabym tutaj sama. Zawsze wokół są ludzie, którzy są gotowi porozmawiać, opowiedzieć żarty, pomóc w ogrodzie, pomodlić się razem. Dobrze mieć wspólnotę, być razem, mieć przyjaciół. Dobrze, że Pan Bóg stworzył relacje!

8 grudnia podczas uroczystej Eucharystii odnowiłam też obietnice misyjne - zadeklarowałam gotowość niesienia Ewangelii narodom, zwłaszcza Afryce w duchu służby, miłosierdzia, by budować Królestwo Niebieskie. Nabrałam nowej siły do pracy. Powoli przygotowujemy się do Bożego Narodzenia. Papież Franciszek zachęca, aby czuwając być czujnym na tego, kto jest obok nas. Staram się to wcielać w życie. I uczyć tego młodzież.

Pozdrawiam adwentowo!

Ania

Wpłaty proszę kierować na konto:
06 8857 0002 3012 0164 5799 0019

Tytuł wpłaty: "Misje - na pomoc misjonarzom"

Naszych dobrodziejów wspieramy serdeczną modlitwą i Ofiarą Mszy św. - szczególnie w każdą II-gą Sobotę miesiąca!

Możesz podać swoje dane osobowe, aby stworzyć druk wpłaty. Po utworzeniu druku możesz go wydrukować i wpłacić wybraną kwotę na poczcie lub w dowolnym banku.

Jeśli nie wypełnisz danych zawsze możesz wpisać je ręcznie.