Milion dzieci modli się na różańcu

W czwartek, 18 października cały świat złączy się w modlitwie w ramach akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Z tej racji - jako Dzieło Misyjne Archidiecezji Warmińskiej zapraszamy do odwiedzenia Kościoła Wniebowzięcia N.M.P. w Szczytnie (12-100 Szczytno - ul. Konopnickiej 72) - drzwi do Świątyni będą dla Was otwarte od godz. 7.00 do 19.00. Zachęcamy do modlitewnej jedności! Zachęcamy do modlitewnej jedności! Nawet, jeśli 18 października nie możesz dotrzeć do kościoła Wniebowzięcia N.M.P. w Szczytnie - gdziekolwiek będziesz módl się na różańcu w intencji pokoju na świecie! Modlitwa działa cuda! Zapraszamy do współpracy katechetów i uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców.

„Milion dzieci modli się na różańcu” - to międzynarodowa inicjatywa, która została zapoczątkowana w Wenezueli i z roku na rok obejmuje kolejne kraje. W Polsce akcję promuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Jak co roku, 18 października dzieci na całym świecie przerwą naukę i będą modlić się o pokój na świecie.
Na wszystkich kontynentach dzieci spotykają się i wspólnie odmawiają różaniec. Modlitwa prowadzona jest na placach, ulicach, w szkołach, przedszkolach, szpitalach, sierocińcach i domach prywatnych. „Tego dnia bądź z nami i módl się z nami o pokój na świecie! Zapraszamy do współpracy katechetów i uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców” – zachęca organizacja.
Pomysł kampanii modlitewnej powstał w 2005 r. w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”.

Wpłaty proszę kierować na konto:
06 8857 0002 3012 0164 5799 0019

Tytuł wpłaty: "Misje - na pomoc misjonarzom"

Naszych dobrodziejów wspieramy serdeczną modlitwą i Ofiarą Mszy św. - szczególnie w każdą II-gą Sobotę miesiąca!

Możesz podać swoje dane osobowe, aby stworzyć druk wpłaty. Po utworzeniu druku możesz go wydrukować i wpłacić wybraną kwotę na poczcie lub w dowolnym banku.

Jeśli nie wypełnisz danych zawsze możesz wpisać je ręcznie.