Akcja „Ryż na Madagaskar”

Już ponad 50 tys. zł zebrano w ramach akcji „Ryż na Madagaskar”. Inicjatywa, która rozpoczęła się w Wielkim Tygodniu ma wesprzeć Malgaszów, których uprawy zostały zniszczone podczas marcowego cyklonu. Bez wsparcia mieszkańcom wyspy grozi głód, bowiem ryż to na Madagaskarze główny składnik pożywienia. Pierwszy transport ryżu trafił już do potrzebujących, ale zbiórka funduszy potrwa jeszcze do końca maja.

 
Cyklon „Enawo”, który przeszedł przez Madagaskar w marcu tego roku, zniszczył uprawy wanilii, ryżu i innych potrzebnych roślin. Tymczasem ryż jest głównym składnikiem, który pozwala przeżyć Malgaszom. Cyklon zabił około 50 osób a ponad 110 tys. musiało opuścić swoje domy. Konkretnej liczby osób, które pośrednio ucierpiało z wielu względów nie da się określić. Wyspa jednak w ponad 70 proc. utrzymuje się z rolnictwa. Zniszczone uprawy pozbawiły więc Malgaszy dorobku, na jaki pracowali przez cały rok. W pomoc zaangażowali się misjonarze oblaci, redakcja czasopisma „Misyjne Drogi” oraz portal misyjne.pl. Już w Wielkim Tygodniu rozpoczęła się zbiórka środków na zakup ryżu. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia akcji „Ryż na Madagaskar” wyruszył pierwszy transport. Kilka ton ryżu dotarło już na wyspę, do miejscowości Marolambo. Posłuży on do jedzenia i pod zasiew. Misjonarze potwierdzają, że ta pierwsza pomoc pomogła lokalnej społeczności zacząć układać sobie życie na nowo. Jak dotąd udało się zebrać ponad 50 tys. zł. Kwota ta pozwoli na zakup ok. 20 ton ryżu. - Ludzie chcą pomagać, świadczy o tym fakt, że w kilka tygodni udało nam się zebrać tak ogromną ilość pieniędzy. Jeśli ktoś daje jałmużnę, Bóg o tym nie zapomina - mówi Zofia Kędziora, koordynatorka akcji. 

Do akcji dołączyć można w każdej chwili. Potrwa ona do końca maja. Wystarczy wejść na stronę www.misyjne.pl, wybrać akcję „Ryż na Madagaskar” i wpłacić dowolną kwotę. Pieniądze wpłacić można również tradycyjnym przekazem pocztowym, z dopiskiem „Ryż na Madagaskar”: Misyjne Drogi, Ul. Ostatnia 14, 60-102 Poznań, Nr konta PL: 18 1020 4027 0000 1202 0031 7198.

 

rl (KAI) / Poznań

Wpłaty proszę kierować na konto:
06 8857 0002 3012 0164 5799 0019

Tytuł wpłaty: "Misje - na pomoc misjonarzom"

Naszych dobrodziejów wspieramy serdeczną modlitwą i Ofiarą Mszy św. - szczególnie w każdą II-gą Sobotę miesiąca!

Możesz podać swoje dane osobowe, aby stworzyć druk wpłaty. Po utworzeniu druku możesz go wydrukować i wpłacić wybraną kwotę na poczcie lub w dowolnym banku.

Jeśli nie wypełnisz danych zawsze możesz wpisać je ręcznie.